چرا زبان ایتالیایی یاد بگیریم؟

زبان ایتالیایی که از خانواده زبان‌های رومی محسوب می‌شود، بیش از 90 میلیون گویشور در سراسر جهان دارد که 70 میلیون نفر از آن‌ها بومی ایتالیا هستند. اما اجازه ندهید تعداد کم افرادی که از زبان ایتالیایی استفاده می‌کنند، گولتان بزند. محبوبیت ایتالیایی از زیبایی، تاریخ پربار و فرهنگ بی‌نظیر کشور ایتالیا نشات گرفته است، نه تعداد کسانی که به این زبان زیبا صحبت می‌کنند. امروزه ایتالیا، به‌عنوان زبان رسمی در واتیکان، سوئیس، کشور سن مارینو و البته خود کشور ایتالیا صحبت می‌شود. هرچند تنها این مناطق نیستند که از این زبان استفاده می‌کنند. در رومانی، کرواسی، اسلوونی و چند کشور دیگر، ایتالیایی‌زبان نیز برخی اقلیت‌ها را تشکیل دادند. در ادامه مطلب با لینگوتاک همراه باشید تا به بررسی مزایای یادگیری زبان ایتالیایی بپردازیم تا بتوانید انگیزه بیشتری برای تمرین و یادگیری پیدا کنید.
8 نمونه از مزایای انگیزه‌بخش یادگیری زبان ایتالیایی اگر بخواهیم به بررسی عمیق مزایای
یادگیری زبان ایتالیایی بپردازیم، موارد زیادی پیدا خواهیم کرد که هشت نمونه از آن‌ها را در زیر ذکر می‌کنیم.
1. لذت چشیدن بهترین پاستای دنیا اگر به رستوران‌های ایتالیایی باکیفیت و اصیل رفته باشید، احتمالا می‌دانید که آن‌ها به زبان و سبک ایتالیایی رفتار کرده و به این امر افتخار می‌کنند. پیشخدمت‌ها به ایتالیایی صحبت می‌کنند و موارد نوشته شده در منو، همه به زبان ایتالیایی هستند. به‌طوری که حس می‌کنید واقعا در ایتالیا هستید. محبوبیت غذاهای ایتالیایی به‌طور روز افزون افزایش پیدا می‌کند و حتما با موقعیتی مواجه می‌شوید که باید به این مکان‌ها بروید. با یادگیری ایتالیایی نه‌تنها هنگام خواندن منو اعتمادبه‌نفس دارید، بلکه از غذا آگاهی بیشتری خواهید داشت. البته اگر بتوانید سفارش خود را نیز به زبان ایتالیایی بدهید، بهتر نیز می‌شود!
2. ایتالیایی، زبانی آسان است اگر به تسلط نسبی در زبان انگلیسی رسیده‌اید، مطمئنا هنگام شنیدن صحبت ایتالیایی‌ها متوجه تفاوت فاحش لهجه میان این زبان و انگلیسی خواهید شد. فرهنگ و مردم آن‌ها نیز متفاوت هستند. اما خود زبان ایتالیایی شباهت بسیار زیادی به دیگر زبان‌های با منشا رومی مانند اسپانیایی، فرانسوی، انگلیسی یا پرتغالی دارد. بسیاری از واژگان، قواعد گرامری و دستور زبان شبیه به یکدیگر هستند و ساختار جملات نیز شباهت دارند. به‌همین دلیل، ایتالیایی به‌عنوان یکی از آسان‌ترین زبان‌ها برای یادگیری کسانی که در حال حاضر تسلطی نسبی به زبان انگلیسی دارند، شناخته می‌شود.
3. می‌توانید ایتالیایی‌ها را به‌راحتی تحت تاثیر قرار دهید کشور ایتالیا، به‌عنوان یکی از رومانتیک‌ترین کشورهای جهان شناخته می‌شود و فرانسه در مقام اول قرار دارد. زبان ایتالیایی در طول تاریخ به‌عنوان زبان عشق، هنر و حتی اغوا شهرت دارد. جالب است بدانید که داستان رومئو و ژولیت در شهر ورونای ایتالیا رخ داده است.
4. پیدا کردن بهانه برای سفر به ایتالیا سفر به ایتالیا در تعطیلات یا ماه عسل، رویای خیلی از افراد است. اگر شروع به یادگیری زبان ایتالیایی کنید، همیشه برایتان سوال خواهد بود که چه زمانی می‌توانید از این کشور بازدید کنید و انگیزه‌تان برای تلاش بیشتر می‌شود. علاوه بر این، چه راهی بهتر برای مورد محک و آزمایش قراردادن سطح زبان ایتالیایی شما به جز سفر به این کشور وجود دارد؟ طبق نظرات مردم، بهترین زمان برای سفر به ایتالیا، در فصل بهار یعنی ماه آوریل تا ژوئن و فصل پاییز (ماه سپتامبر و اکتبر) است. با این‌حال، اگر هدفتان زندگی در ایتالیا است، نیازی نیست به این زمان‌بندی‌ها توجه کنید.
5. داشتن مزیت رقابتی در محل کار با توجه به تقاضای بالا و محبوبیت جهانی زبان ایتالیایی، هنوز تنها 90 میلیون نفر می‌توانند به این زبان سخن بگویند. به‌عبارت‌ دیگر، یادگیری زبان ایتالیایی می‌تواند روی موقعیت زندگی شما تاثیرات مثبت فراوانی بگذارد. دانستن زبان ایتالیایی هنوز چندان رایج نیست و اگر کسی به آن مسلط باشد، متمایزتر از دیگران خواهد بود. به‌خاطر داشته باشید که کشور ایتالیا اقتصاد قدرتمندی دارد و سومین اقتصاد بزرگ در منطقه یورو یا یورو زون است. برندهای جهانی در این کشور دفاتر فعالی دارند که دائما گسترش می‌یابند تا به مشتریان و بیزینس‌های کوچکتر ایتالیا خدمات ارائه کنند. پس از یادگیری زبان ایتالیایی می‌توانید از این فرصت‌ها استفاده کنید.
6. گشایش دریچه‌ای از هنر، موسیقی و سرگرمی به سمت شما با یادگیری ایتالیایی، در معرض دنیایی از خلاقیت‌ها و آثار ایتالیایی قرار خواهید گرفت. این دنیا شامل آثار مشهور موتزارت و نمایشنامه‌های ایتالیایی‌زبان مانند رومئو و ژولیت می‌شود و می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. علاقه‌مندان به سینما نیز می‌توانند جدیدترین آثار شاهکار اخیر کشور ایتالیا را مشاهده کنند و از آثار پائولو سورنتیو و روبرتو بنینی و دیگر هنرمندان ایتالیایی زبان لذت ببرند. اگر به موسیقی علاقه دارید، می‌توانید پس از یادگیری زبان ایتالیایی به آثار هنرمندان مطرح پاپ جهان مانند آندره بوچلی و پاواروتی گوش دهید.
7. ایجاد ارتباطات قوی‌تر اگر تعدادی از دوستان یا فالوورهایتان در شبکه‌های اجتماعی ایتالیایی باشند یا حتی رگ ایتالیایی داشته باشند، یادگیری این زبان می‌تواند فرصتی برای صمیمیت بیشتر میان شما باشد. نلسون ماندلا می‌گوید: «اگر با کسی، به زبانی که می‌فهمد صحبت کنید به ذهنش و اگر به زبان مادری‌اش صحبت کنید به قلبش راه پیدا می‌کنید.» هیچ راهی بهتر از برقراری ارتباط با زبان مادری نمی‌تواند روی افراد چنین تاثیری داشته باشد.
8. پای مد و فشن را به زندگی خود باز کنید همان‌طور که می‌دانید، میلان پایتخت مد جهان است. بسیاری از برندهای مشهور و مطرح مانند ورساچه، گوچی و پرادا ایتالیایی هستند. اگر به دانش مد و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه علاقه دارید، یادگیری ایتالیایی می‌تواند قدم اول برای این کار باشد. کشور ایتالیا در زمینه تولید صنایع‌دستی باکیفیت، خیاطی خوب و صادرات اقلام و محصولات مد روز مطرح است. این موضوع در مورد غذا نیز صدق می‌کند. ایتالیا سرآمد آشپزی جهان است و افزایش محبوبیت این زبان نشان‌دهنده گسترش هرچه بیشتر زبان آن است. علاوه بر تمام این‌ها، یادگیری یک زبان جدید می‌تواند اعتماد به‌نفس شما را دو چندان کند. دانشی که می‌توانید پس از یادگیری ایتالیایی از هنر، موسیقی و آشپزی کسب کنید تاثیر زیادی روی بهبود شخصیت شما خواهند گذاشت. اگر قصد ادامه تحصیل یا کار را در خارج از کشور دارید، ایتالیا می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد و آینده درخشانی را برایتان رقم بزند. تحصیل در این کشور رایگان یا با مبلغ بسیار اندکی انجام می‌گیرد و بعضی دانشگاه‌ها ممکن است بدون مدرک زبان نیز شما را بپذیرند.